Заміна чи ремонт замку – що вибрати?

Замок – замикаючий механізм, який, як і решта механізмів, має свій термін придатності. Але зазвичай проблеми виникають під час встановлення саме дешевих конструкцій – ламається циліндровий механізм, а ремонт замку закінчується його повною заміною. Аналогічно трапляються неприємності з дорогими замками. Через неправильну експлуатацію або порушення технології монтажу відбувається заклинювання, розбалансування або блокування замка.

Досвідчені фахівці після короткої діагностики можуть відразу визначити, чому виникла несправність і усунути її. Але розглянемо, що вигідніше – це встановлення нового або ремонт замку.

Який варіант дешевший?

Користувачів зазвичай цікавить те саме питання: що дешевше – ремонтувати замок або просто змінити його на новий? Ціна якісного замку може сягати кількох тисяч гривень. Ремонт зазвичай обходиться значно дешевше.

Але тут все залежить від ряду інших факторів: наявність запасних деталей, простота монтажу і доцільність ремонту. У деяких випадках личинка може коштувати і дорожче, ніж дверне полотно, а ремонтувати не завжди виходить. Особливо якщо замок вже відпрацював 20 років і гарантовано виробив свій ресурс – його краще не ремонтувати, а просто замінити на новий.

Є категорія замків, про які майстрам з ремонту відомі поширені проблеми. Наприклад, у деяких модифікаціях з ладу виходить змінний блок, який відповідає за ключі. З ним зазвичай пов’язане заїдання замку – користувачу важко повернути ключ. В даному випадку потрібно буде лише змінити вкладку і замок продовжить нормально функціонувати. Деякі майстри вирішують не морочитися цим, пропонуючи повністю замінити замок, пояснюючи, що ремонт неможливий.

Ремонт замків коштує дешевше, якщо це сучасна і поширена модель, до якої без проблем можна буде знайти комплектуючі. Досвідчені фахівці можуть проводити повний або частковий ремонт замку на вхідних дверях, виїжджають у будь-який зручний для клієнта час, а також надати консультації. А якщо ремонт неможливий, тоді проведуть встановлення замків, які ви вибрали.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Квест-кімнати в Україні: розвага для розуму і логіки

Самостійний ремонт або встановлення дверного замка: основні помилки

  • При ремонті або заміні всередину корпусу потрапляє стружка, пил, монтажна піна, що призведе до заїдання засувів, тому замок заїдатиме.
  • Підвищені механічні зусилля та ударні навантаження об одвірок дверей – це приїде до деформації засувки, тому система працюватиме малоефективно.
  • При встановленні нових дверей деякі «умільці» залишають поліетиленову плівку на місцях виходу запірних ригелів – це призводить до заклинювання замка.
  • У разі розсвердлювання отворів під ручку або броньовану накладку деформують корпус механізму – це призводить до відмови в роботі замка або його зависання.
  • Неправильне перекодування дверної системи – це провокує ремонт або встановлення нового змінного блоку.

Незалежно від того, вас цікавить ремонт або встановлення дверного замку, довіряйте виключно професіоналам. Це дозволить вам заощадити особистий час, а також гроші. Самостійний ремонт або заміна замка часто призводять до додаткових витрат.

Попередній матеріал
Наступний матеріал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Посилання в коментарях будуть вільні від nofollow.

Останні матеріали