
Заміна чи ремонт замку – що вибрати?
Замок – замикаючий механізм, який, як і решта механізмів, має свій термін придатності. Але зазвичай проблеми виникають під час встановлення саме дешевих конструкцій – ламається циліндровий механізм, а ремонт замку закінчується його повною заміною. Аналогічно трапляються неприємності з дорогими замками. Через неправильну експлуатацію або порушення технології монтажу відбувається заклинювання, розбалансування або блокування замка.
Досвідчені фахівці після короткої діагностики можуть відразу визначити, чому виникла несправність і усунути її. Але розглянемо, що вигідніше – це встановлення нового або ремонт замку.
Який варіант дешевший?
Користувачів зазвичай цікавить те саме питання: що дешевше – ремонтувати замок або просто змінити його на новий? Ціна якісного замку може сягати кількох тисяч гривень. Ремонт зазвичай обходиться значно дешевше.
Але тут все залежить від ряду інших факторів: наявність запасних деталей, простота монтажу і доцільність ремонту. У деяких випадках личинка може коштувати і дорожче, ніж дверне полотно, а ремонтувати не завжди виходить. Особливо якщо замок вже відпрацював 20 років і гарантовано виробив свій ресурс – його краще не ремонтувати, а просто замінити на новий.
Є категорія замків, про які майстрам з ремонту відомі поширені проблеми. Наприклад, у деяких модифікаціях з ладу виходить змінний блок, який відповідає за ключі. З ним зазвичай пов’язане заїдання замку – користувачу важко повернути ключ. В даному випадку потрібно буде лише змінити вкладку і замок продовжить нормально функціонувати. Деякі майстри вирішують не морочитися цим, пропонуючи повністю замінити замок, пояснюючи, що ремонт неможливий.
Ремонт замків коштує дешевше, якщо це сучасна і поширена модель, до якої без проблем можна буде знайти комплектуючі. Досвідчені фахівці можуть проводити повний або частковий ремонт замку на вхідних дверях, виїжджають у будь-який зручний для клієнта час, а також надати консультації. А якщо ремонт неможливий, тоді проведуть встановлення замків, які ви вибрали.
Самостійний ремонт або встановлення дверного замка: основні помилки
- При ремонті або заміні всередину корпусу потрапляє стружка, пил, монтажна піна, що призведе до заїдання засувів, тому замок заїдатиме.
- Підвищені механічні зусилля та ударні навантаження об одвірок дверей – це приїде до деформації засувки, тому система працюватиме малоефективно.
- При встановленні нових дверей деякі «умільці» залишають поліетиленову плівку на місцях виходу запірних ригелів – це призводить до заклинювання замка.
- У разі розсвердлювання отворів під ручку або броньовану накладку деформують корпус механізму – це призводить до відмови в роботі замка або його зависання.
- Неправильне перекодування дверної системи – це провокує ремонт або встановлення нового змінного блоку.
Незалежно від того, вас цікавить ремонт або встановлення дверного замку, довіряйте виключно професіоналам. Це дозволить вам заощадити особистий час, а також гроші. Самостійний ремонт або заміна замка часто призводять до додаткових витрат.