Хочу взяти кредит. Який обрати?

Якими б не були обставини, що змусили звернутись за кредитом, варто пам’ятати: якщо ви наважилися взяти гроші в борг, то повинні на 100% бути впевнені, що зможете їх повернути.

Вибір виду кредитування повинен залежати від того, на які цілі та яка сума вам необхідна. Ціль впливає на те, який тип позики вам підійде, а сума — який термін вам можуть запропонувати.

Банк чи МФО?

Найпопулярніші методи взяти гроші в борг в Україні — оформити банківський кредит або взяти онлайн кредит на карту в мікрофінансовій організації (МФО), які набирають все більшої популярності серед українців. Давайте розглянемо основні відмінності банківського кредиту та позики в МФО:

Критерії / Хто надає

Банк

МФО

Термін оформлення

Від 30 хв до декількох днів

До 15-20 хвилин

Особиста присутність

Обов’язкова (як мінімум доведеться звернутись до відділення для підписання кредитного договору)

Не потрібна

Вимоги до позичальника

Вище

Нижче

Вартість кредиту

Нижче

Вище

Як бачимо з даних таблиці, чим більше зручностей та комфорту для клієнта, тим вищий ризик кредитної організації та більша вартість використання кредитних коштів.

Цільовий чи нецільовий кредит?

Прийнято розрізняти цільові та нецільові кредити (позики):

  1. Цільовий кредит має чітке цільове призначення. Наприклад, автокредити, іпотеки, кредити онлайн на навчання тощо.
  2. Нецільовий кредит — протилежність цільовим кредитам, тобто це позики, які не мають чіткого цільового призначення. До них можна віднести кредити до зарплати, позики для пенсіонерів, кредитні картки тощо.

Цільове кредитування передбачає менший ризик для кредитора, отже, позичальник може розраховувати на більш лояльні умови отримання кредиту: меншу відсоткову ставку, більш тривалий термін кредитування. Нецільові позики, навпаки, мають більш високий ризик, тому розраховувати на суттєві послаблення з боку банків та мікрофінансових організацій (МФО) не доводиться.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Что лучше 50 или 75 Ом?

Товарний чи кредит готівкою?

Якщо у вас зламався холодильник чи телевізор і у вас немає грошей, щоб купити його за готівку, оформлюйте товарний кредит. Такі кредити видаються в магазинах електроніки, які є практично в будь-якому місті. З метою збільшення кількості продажів, магазини пропонують не лише кредити, а й безвідсоткові розстрочки, що дозволяють отримати потрібний товар із мінімальною переплатою.

Якщо вам потрібна готівка, щоб купити одяг, полагодити автомобіль або зробити ремонт, вам підійдуть банківські кредити готівкою або миттєві позики на картку без перевірок від МФО.

Незважаючи на те, що позики в мікрокредитних організаціях передбачають наявність більш високих процентних ставок, 8 із 10 МФО готові видати перший кредит без відсотків. Проте кредити до МФО підійдуть лише в тому випадку, якщо вам потрібна відносно невелика сума (від 500 до 30 000 грн.) та термін до 3-6 місяців. Тому якщо потрібна велика сума на тривалий термін, то єдиним правильним вибором стане кредит у банку.

Кредитні картки

Окремої уваги заслуговують кредитні картки, що належать до категорії нецільових позик. При грамотному використанні кредитна картка може стати відмінною альтернативою класичним товарним та готівковим позикам. Сьогодні кожен український банк має щонайменше один картковий продукт, який надає позичальникам пільговий період (від 30 до 67 днів), під час якого не нараховуються відсотки за використання кредитних коштів. Кешбек — ще один критерій на користь вибору кредитних карток. Він передбачає повернення невеликого відсотка від суми здійсненої покупки. Підібрати і оформити кредитну картку можна на сайті “Фінансовий гід”.

Де легше та швидше отримати позику?

Щоб отримати кредит у банку, позичальнику потрібно надати:

  • паспорт (ID карту) та ідентифікаційний код;
  • контакти родичів;
  • адресу місця роботи та телефони колег;
  • довідку про доходи, а іноді ще й інформацію про витрати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Психологическое насилие: тихий уголок агрессии

Також часто банки не готові видавати кредити клієнтам, які не мають офіційного працевлаштування та кредитної історії.

А от із МФО зовсім інша історія. Для їх оформлення достатньо вказати:

  • номер паспорта та ідентифікаційний код;
  • номер банківської картки для зарахування грошей;
  • мобільний телефон.

Ще одна перевага МФО у тому, що вони охоче видають кредити неофіційно працевлаштованим клієнтам та клієнтам із посередньою кредитною історією.

Якщо вам потрібен кредит чи кредитна картка, але ви не хочете витрачати час на самостійний пошук надійних кредиторів і їх умов надання позик, тоді переходьте за посиланням https://finguide.com.ua/ і обирайте найкраще кредитні пропозиції від перевірених банків та МФО України.

Попередній матеріал
Наступний матеріал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Посилання в коментарях будуть вільні від nofollow.

Останні матеріали