Троє «слуг народу» нарешті згадали, що вони українці і відізвали «мовні» поправки до бюджету

 

Троє «слуг народу» нарешті згадали, що вони українці і відізвали «мовні» поправки до бюджету

Народні депутати від фракції «Слуга народу» у Верховній Раді відкликали «мовні» поправки до законопроєкту № 5551-2 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо спрямування коштів на ремонтно-реставраційні роботи пам’яток культурної спадщини».

Про це заступниця голови фракції “СН” Євгенія Кравчук повідомила журналістам у парламенті, передає кореспондент Укрінформу.

“Мовні поправки були відкликані і Корнієнком (Олександр Корнієнко – ред.), і Саламахою (Орест Саламаха – ред.), і Клочком (Андрій Клочко — ред.)”, – сказала вона.

Водночас Кравчук зауважила, що не впевнена в тому, що Максим Бужанський також відкликав поправку, але народний депутат запевнила, що у “цих поправок немає шансів пройти”.

Як повідомляв Укрінформ, Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь під час зустрічі із Головою ВР Дмитром Разумковим, яка відбулася 13 липня, висловив занепокоєння поправками до законопроєкту № 5551-2 “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” щодо спрямування коштів на ремонтно-реставраційні роботи пам’яток культурної спадщини”.

Напередодні окремі депутати від фракцій “Голос” і “Європейська солідарність” заявляли, що до другого читання законопроєкту №5551-2 “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” щодо спрямування коштів на ремонтно-реставраційні роботи пам’яток культурної спадщини” начебто подані поправки, які нівелюють дію закону про державну мову. Водночас голова фракції “Слуга народу” у ВР заявив, що законодавчі поправки, спрямовані на зміну Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної” не матимуть підтримки у парламенті.

Як повідомлялося, 16 січня 2021 року набули чинності норми статті 30 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, які регулюють використання державної мови у сфері обслуговування споживачів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Виниловые пластинки в эпоху цифровых технологий

Верховна Рада 25 квітня 2019 року ухвалила Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Його статті впроваджуються в дію поетапно. Переважна більшість його норм набула чинності 16 липня 2019 року.

Попередній матеріал
Наступний матеріал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Посилання в коментарях будуть вільні від nofollow.

Останні матеріали