Що таке мамологія

Маммологія (від лат. mamma «молочна залоза» + грец. λόγος «наука») — розділ медицини, присвячений діагностиці, лікуванню та профілактиці різних захворювань молочних залоз: мастопатія, фіброаденома, кіста, лактостаз, мастит, рак.

Мамологія у Львові

Прийом лікаря-мамолога відбувається у львівському медичному центрі Дельта Мед. Записатися на консультацію та прийом мамолога у Львові можна за посиланням
https://delta-med.com.ua/directions/mamologiya/

Мамологія активно розвивається, оскільки рак молочних залоз у структурі онкологічних захворювань у багатьох країнах посідає лідируюче місце. Також мамологія активно вивчає фактори ризику, які призводять надалі до різних патологій молочних залоз.

Командна робота лікаря-онколога, мамолога та пластичного хірурга дозволяє виявити рак молочної залози на ранній стадії, видалити пухлину в найкоротші терміни, відновити анатомічні структури жіночого тіла та не допустити рецидиву захворювання.

  • Для виявлення раку молочної залози ми використовуємо УЗД, цифрову мамографію, трепан-біопсію з подальшим гістологічним та імуногістохімічним дослідженням тканини пухлини.
  • При виявленні пухлини ми пропонуємо у найкоротші терміни провести радикальну операцію з видалення пухлини з одномоментною або відстроченою пластикою оперованої молочної залози з використанням сучасних імплантів або власних тканин. За потреби у стаціонарі проводяться курси хіміотерапії. Ці послуги надаються за полісом ЗМС .

Особливо звертаємо вашу увагу, але те, що пухлини, виявлені на ранній стадії, мають сприятливий прогноз. Регулярно проводьте самообстеження, відвідуйте лікаря-маммолога!

Біль у грудях: 10 причин, з яких ваші груди можуть хворіти

Більшість жінок відчувають ті чи інші болі у грудях у той чи інший момент. Біль у грудях зазвичай легко лікується, але в поодиноких випадках це може бути ознакою чогось серйознішого.

Найбільш поширені причини болю в грудях (масталгія), способи їх лікування і коли звертатися до лікаря:

1. Гормони викликають біль у грудях.

Гормональні коливання є основною причиною, чому жінки відчувають біль у грудях. Груди хворіють за три-п’ять днів до початку менструального циклу і перестають хворіти після її початку. Це з підвищенням рівня естрогену і прогестерону перед початком менструації. Ці гормони викликають набрякання грудей і можуть призвести до підвищеної чутливості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Хроніка ООС на 19 липня: у лікарні помер військовий поранений 15 липня

Якщо ви завагітнієте, ваші груди можуть залишатися запаленими протягом першого триместру, оскільки збільшується вироблення гормонів. Ніжність грудей – одна з ранніх ознак вагітності для багатьох жінок.

Кроки, які ви можете зробити, щоб звести до мінімуму біль у грудях, включають:
  • Усунути кофеїн
  • Дотримуйтесь дієти з низьким вмістом жирів
  • Зменшити споживання солі
  • Уникайте куріння
  • Візьміть безрецептурне знеболювальне
  • Запитайте свого лікаря, чи допоможе заміна протизаплідних таблеток або препаратів замісної гормональної терапії.

2. У вас травма грудей.

Як і будь-яка частина вашого тіла, груди можуть бути пошкоджені. Це може статися через нещасний випадок, під час занять спортом або операції на грудях. Ви можете відчути гострий стріляючий біль під час травми. Підвищена чутливість може зберігатися від кількох днів за кілька тижнів після травми грудей. Зверніться до лікаря, якщо біль не покращиться або ви помітите будь-яку з цих ознак:

  • Сильна пухлина
  • грудка в грудях
  • Почервоніння та тепло, яке може вказувати на інфекцію
  • Синяк на грудях, що не проходить

3. Ваші груди болить через непідтримуючий бюстгальтер.

Без належної підтримки зв’язки, які з’єднують груди зі стінкою грудної клітки, можуть стати надмірно розтягнутими та болючими до кінця дня. В результаті болить груди. Це може бути особливо помітним під час тренування. Переконайтеся, що ваш бюстгальтер має правильний розмір та забезпечує хорошу підтримку.

4. Біль у грудях дійсно походить від вашої грудної стінки.

Те, що відчувається як біль у грудях, може насправді виходити зі стінки ваших грудей. Це область м’язів, тканин і кісток, яка оточує та захищає ваше серце та легені. Загальні причини болю в грудній стінці включають:

  • Розтягнутий м’яз
  • Запалення навколо ребер
  • Травма грудної клітки (попадання в груди)
  • Тріщина в кістці
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Выбор и покупка стоек стабилизатора и ролика натяжителя ремня генератора

5. Грудне вигодовування викликає підвищену чутливість грудей.

Грудне вигодовування іноді може бути джерелом болю у грудях. Деякі речі, які ви можете випробувати під час годування, включають:

  • Болісні соски від неправильної клямки (як дитина смокче)
  • Відчуття поколювання під час придушення (коли молоко починає текти до дитини)
  • Болючість соска через укус або суху шкіру, тріщини або інфекції

Якщо у вас болить груди при грудному вигодовуванні, краще поговорити з лікарем або консультантом з грудного вигодовування. Вони можуть допомогти вам вирішити проблему, підтримуючи запас молока.

6. У вас інфекція молочної залози.

Годуючі жінки найчастіше хворіють на грудні інфекції (маститом), але іноді вони зустрічаються і в інших жінок. Якщо у вас інфекція молочної залози, у вас може бути жар і симптоми в одній груди, у тому числі:

  • Біль
  • Почервоніння
  • Припухлість

Якщо ви вважаєте, що у вас може бути інфекція молочної залози, важливо звернутися до лікаря. Лікування зазвичай включає антибіотики та знеболювальні.

7. Біль у грудях може бути побічним ефектом ліків.

Деякі ліки можуть викликати біль у грудях як побічний ефект. Поговоріть з лікарем про ліки, які ви приймаєте, і про те, чи може це мати місце для вас. Деякі ліки з цим відомим побічним ефектом включають:

  • Оксиметон, що використовується для лікування деяких форм анемії
  • Хлорпромазин, що використовується для лікування різних психічних захворювань
  • Водні таблетки (сечогінні засоби), препарати, які збільшують сечовипускання та використовуються для лікування захворювань нирок, серця та високого кров’яного тиску
  • Гормональна терапія (протизаплідні таблетки, гормональна заміна або лікування безпліддя)
  • Наперстянка, призначена при серцевій недостатності
  • Метилдопа, що використовується для лікування високого кров’яного тиску

8. У вас хвороблива кіста молочної залози.

Якщо у вас у грудях раптово з’являється хвороблива грудка. Ці заповнені рідиною грудки не є небезпечними і часто не потребують лікування, тому що вони можуть розсмоктатися самостійно. Але важливо, щоб будь-яка грудка у ваших грудях була оглянута лікарем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Новая оценка безопасности для страховки Tesla: вождение в ночное время дороже из-за более высокого риска

Для діагностики кісти лікар може порекомендувати вам мамографія, УЗД або аспірацію (взяття рідини з грудки). Злив рідини із кісти також є формою лікування. Якщо кіста не набридає, вам може взагалі не знадобитися лікування.

9. Ви відчуваєте хворобливі ускладнення від грудних імплантатів.

У деяких жінок виникають ускладнення з грудними імплантатами, виготовленими із силікону чи фізіологічного розчину. Однією з найпоширеніших причин болю після операції збільшення грудей є капсулярная контрактура, коли рубцева тканина формується занадто щільно навколо імплантатів. Біль у грудях також може бути ознакою розриву одного з ваших імплантатів. Поговоріть зі своїм лікарем про будь-який біль, який ви повинні визначити, чи може він бути пов’язаний з грудними імплантатами.

10. Біль у грудях іноді може бути ознакою раку молочної залози.

Запальний рак молочної залози часто спричиняє біль, але це рідко, що становить від 1% до 5% випадків раку молочної залози. Симптоми цього агресивного захворювання часто з’являються раптово та швидко прогресують. Запальний рак молочної залози може стати причиною:

  • почервоніння чи знебарвлення
  • пухлина або тяжкість
  • болючість

Шкіра на грудях також може товщати або покриватися ямочками. Якщо вас турбує запальний рак молочної залози, негайно зверніться до лікаря.

Коли звернутися до лікаря з приводу болю у грудях

Хоча в більшості випадків біль у грудях є незначним, важливо поговорити з лікарем про ваші проблеми. Якщо у вас постійний біль у грудях, вам слід пройти обстеження. І будь-хто, хто має грудку – болючий чи ні – повинен звернутися до лікаря на обстеження, щоб переконатися, що немає проблем.

Попередній матеріал
Наступний матеріал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Посилання в коментарях будуть вільні від nofollow.

Останні матеріали