Як правильно обрати паркетну дошку для передпокою?

Вибір на користь підлоги із натуральної деревини – підхід, перевірений досвідом поколінь. Найчастіше її використовують для вітальні, спальні або кабінету – навантаження на покриття у цих кімнатах мінімальне. А паркетна дошка у передпокої – рішення, яке потребує знання деяких нюансів. До цього приміщення на взутті приноситься пил, сніг, пісок з вулиці. Тому важливо, щоб паркетній дошці були притаманні такі риси:

  • невелика сприйнятливість до впливу вологи;
  • достатня стійкість до стирання;
  • придатність до кількох циклів реставрування.

Якісна паркетна дошка довговічна, добре зберігає тепло, стійка до ударів та впливу великої прохідності, а сучасне замкове з’єднання забезпечує міцність та щільне прилягання планок. Щоб встановлення такої підлоги виправдало всі очікування, знадобиться вжити відповідних заходів. Так, уникнути передчасного стирання у ділянці біля дверей дозволяє постелений там килимок. Він захистить підлогове покриття й затримає забруднення з вулиці, щоб вони не розповсюджувалися по приміщенні.

Також паркетну дошку укладають в передпокої в комбінації з іншими матеріалами. Так, у зоні біля входу можна застосувати керамічну або кварц-вінілову плитку чи керамограніт, а решту площі підлоги оздобити паркетною дошкою.

Аби матеріал не постраждав від механічних пошкоджень, варто знімати взуття, зокрема, на гострих підборах, при вході. Слід берегти таку підлогу й від кігтів домашніх улюбленців. При можливості кігті слід вчасно підстригати, або ж покласти на підлогу для захисту килимову доріжку.

У сезон опадів слід оперативно витирати дощову чи талу воду, принесену у передпокій на взутті. Частий контакт з нею призводить до набухання дощечок, і, як результат – необхідності ремонту.

Яка паркетна дошка підійде для цього приміщення?

KJok3AoH50qzasOBrvAo6rm7mPPIGonICJtKV6nvBcQ9ze0LSH8vo_sv3cOaua5DI2_GkbvkQ9gZWMRQXzk-nZELk9OOI1VBiKJzhQFhCW80p-J3czdfWsp8DMz_lwds8FiCjkUG6E2RdKQZiLUH_eY

Верхній шар кожної із планок складає деревина твердих порід, проте рівень твердості у кожної з них відрізняється. Найбільш тверде, щільне та стійке до вологи підлогове покриття, верхній шар якого виготовляється з дуба, дещо менші показники у ясена, клена, горіха та вишні. Серед екзотичних порід хороші характеристики має мербау. Паркетна дошка з верхнім прошарком із перелічених видів дерева буде довго служити власникам оселі, відмінно витримуючи експлуатаційні навантаження у передпокої.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Что такое экзекуция

Також необхідно звернути увагу на товщину дощечок. Планки з товщиною менш ніж 14 мм буде складно циклювати, оскільки верхній шар надто тонкий. У передпокій чи коридор такий варіант не підходить. Краще, щоб дощечки були товщиною у 15 і більше мм. Поверхневий шар деревини у них 2,5–4 мм, завдяки чому вдасться проводити за необхідності декілька реставрацій, і дерев’яна підлога матиме привабливий вигляд впродовж 25 – 30 років. Щодо частоти циклювання відсутні які-небудь вимоги – реставрація здійснюється за потреби.

Для вкладання у передпокої краще придбати паркетні дошки з лаковим покриттям. Коли воно зношується з часом, підлогу шліфують та заново покривають лаком. Поверхня, покрита масляно-восковою сумішшю, вимагатиме реставрації раніше. Однак підлогу з масляним просоченням можна відновлювати частково, а з лаковим – тільки повністю.

Аби між реставраціями дощана підлога у передпокої зберігала привабливість, доречно купити матеріал не надто світлих й не надто темних відтінків – барви середньої насиченості візуально приховують стирання.

Попередній матеріал
Наступний матеріал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Посилання в коментарях будуть вільні від nofollow.

Останні матеріали