Мінфін США заявив про неможливість обслуговувати держборг

Міністр фінансів США Джанет Йеллен попередила про те, що влада країни може вичерпати надзвичайні заходи через досягнення ліміту держборгу 1 червня. Про це вона повідомила у її листі керівництву Конгресу, – пишуть Запорізькі Вісті.

За її словами, якщо Конгрес не підвищить або призупинить ліміт боргу до червня, уряд не зможе продовжувати виконання всіх своїх зобов’язань. Уточнюється, що ця оцінка полягає в наявних нині даних. “Оскільки федеральні надходження та витрати за своєю суттю мінливі, справжня дата, коли казначейство вичерпає надзвичайні заходи, може бути на кілька тижнів пізніше”, – йдеться у листі.

США на межі

Міністр також попередила, що відкладати рішення про збільшення ліміту «до останньої хвилини» не можна, оскільки це завдасть шкоди діловій та споживчій впевненості. Крім цього, може зрости вартість короткострокових позик, і ситуація може негативно вплинути на кредитний рейтинг США.

Стеля держборгу – це максимальна сума грошей, яку США можуть запозичувати шляхом випуску облігацій для виконання своїх фінансових зобов’язань. Коли його досягнуто, казначейство більше неспроможна випускати свої цінних паперів і лише оплачувати казначейські векселі з допомогою податкових надходжень.

Поточний рівень стелі держборгу США був перевищений у січні, коли він досяг 31,4 трильйона доларів. Міністерство фінансів країни тоді заявило про запровадження надзвичайних заходів, щоб уникнути дефолту. Перевищення ліміту є загрозою для бюджетних виплат, зокрема, у держави виникнуть проблеми з оплатою різних соціальних видатків, а також боргів та відсотків за вже взятими зобов’язаннями. Адміністрація президента США Джо Байдена закликає Конгрес підвищити його. Контролюючі Палату представників республіканці скептично ставляться до цієї пропозиції, вони наполягають на скороченні витрат і відповідальнішій економічній політиці.

27 квітня Палата представників США схвалила законопроект щодо підвищення стелі держборгу на 1,5 трильйона доларів в обмін на різке зниження витрат. Документ підготували республіканці. Згідно з результатами голосування, 217 конгресменів підтримали проект закону, тоді як 215 членів палати представників виступили проти. Тепер документ направляється на розгляд до сенату, який контролює демократи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Податкова амністія: до закону доведеться вносити зміни - Варланов

Мовчання Байдена

Тим часом, небажання президента США Джо Байдена обговорювати тему підвищення стелі держборгу з республіканцями в конгресі викликає занепокоєння і тривогу серед його однопартійців-демократів. Так, сенатор Джо Манчін заявив, що відмова Байдена від переговорів призведе країну до «історичного дефолту».

Раніше спікер палати представників конгресу США Кевін Маккарті заявив, що американський держборг можна порівняти з бомбою, що цокає, яка вибухне через відсутність відповідальних дій. На його думку, президент країни «нічого не зробив» для вирішення цієї проблеми.

Ще в березні Маккарті назвав несерйозним проект бюджету країни на 2024 фінансовий рік, який було представлено Білим домом. Він зазначив, що високий борг дає інфляцію. За його словами, зараз Сполученим Штатам потрібне «справжнє лідерство».

У квітні банк JPMorgan опитав понад 2500 учасників весняних нарад Міжнародного валютного фонду (МВФ) та Світового банку, щоб з’ясувати ймовірність дефолту США. Близько 35 відсотків фахівців заявили, що чекають на таке оголошення. При цьому спікери цих заходів оцінювали можливість дефолту від 10 до 15 відсотків.

Самі представники JPMorgan зазначили, що стеля держборгу США стане проблемою вже у травні. Аналітики вважають, що такі способи уникнути дефолту, як використання платинових монет або виконавчі дії відповідно до 14 поправки до Конституції США, «непрацездатні».

12 квітня Міжнародний валютний фонд (МВФ) представив доповідь, в якій було сказано, що розмір американського держборгу продовжуватиме зростати і протягом 2023 року перевищить ВВП країни на 22,2 відсотка.

Попередній матеріал
Наступний матеріал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Посилання в коментарях будуть вільні від nofollow.

Останні матеріали