Розрахунок сонячних панелей для приватного будинку: визначення необхідної кількості та потужності

Розрахунок сонячних панелей

Сьогодні альтернативна енергетика стає все більш затребуваною. Багато користувачів вибирають недорогі та ефективні методи, що забезпечують будинок необхідною кількістю електричної енергії. Розрахунок потужності геопанелей є важливим процесом, ігнорувати який категорично не можна. Найменші відхилення можуть суттєво вплинути на розмір матеріальних витрат.

Вирішивши побудувати альтернативну станцію, користувачеві доведеться на першому етапі визначити, яку кількість панелей потрібно придбати та встановити на ділянці. Крім геопанелей, важливо придбати й інші елементи, такі, як АКБ (акумулятор, струм, що генерує), контролер, інвертор, що перетворює енергію сонця.

Розрахунок потужності сонячної панелі: основні етапи

Крім того, розрахунок сонячних панелей дозволить отримати чітке розуміння того, як після запуску функціонуватиме електростанція, наскільки використання автономної системи є ефективним. Результати проведених підрахунків дають змогу власникам приватних будинків економити. У будинку, де працює незалежна система енергопостачання, ви знайдете зайвих ламп освітлення. Більше того, у таких будинках все частіше можна зустріти встановлені датчики, які спрацьовують на рух, таймери для автоматичного керування освітленням, які є ефективним засобом економії енергії.

1. Перше, що належить зробити користувачеві щодо розрахунку сонячних панелей, провести підрахунок кількості енергії, споживаної у будинку. Для цього візьміть аркуш паперу та складіть повний перелік техніки та приладів, які використовуються у будинку. Не варто замислюватися про кількісний чи якісний склад переліку, в ньому потрібно просто вказати всі агрегати, визначити доцільність їхнього використання слід, залежно від рівня матеріальних витрат. У списку знайдуть відображення не тільки телевізор або пилосос, а й пральна машина, електричний чайник, комп’ютер, джерела освітлення, лампи та інші пристрої.

2. На наступному етапі користувач має з’ясувати показник споживаного струму кожним з приладів, внесених до списку. Де взяти ці дані? Як правило, такі характеристики вказуються у технічному паспорті, на бирках. Якщо вони не збереглися, таку інформацію можна знайти в Інтернеті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Симфонія природи: дерев'яні прикраси з "Виробів Карпат"

Сонячні панелі здатні виробляти енергію лише у світлий час, це важливо враховувати, визначаючи кількість батарей, які потрібно буде придбати для облаштування автономної системи. Крім того, номінальну потужність геопанелі здатні виробляти тільки якщо промені Сонця потрапляють на їх поверхню під прямим кутом. Зміна кута нахилу панелі істотно скорочує обсяги енергії, що виробляється, що знижує загальну ефективність. Якщо говорити про похмуру погоду, у цей період ефективність сонячних батарей знижується від 15 до 20 разів. Навіть невеликі хмарки на небі знижують обсяги вдвічі.

Під час розрахунку потужності сонячних батарей також враховується час роботи панелей. Так максимальної цифри можна досягти лише протягом семи годин, у період з 8 до 5 годин дня. У вечірній час обсяги виробленої енергії порівняно з денними обсягами знижуються в середньому на 30 відсотків.

З перерахованого можна дійти невтішного висновку, що панелі потужністю 1 кВт у яскравий літній день здатні виробляти до 8 кВт на годину, що у місяць становитиме 240 кВт/год. У нічний та вечірній час додатково система виробляє 3 кВт/год, що стане гарним запасом для днів, коли на небі немає Сонця. Якщо встановити панелі та забезпечити попадання променів Сонця під прямим кутом, ви зможете досягти стовідсоткової віддачі.

Мати показник 240 кВт/год непогано, проте важливо при плануванні потужності сонячних батарей, що встановлюються на ділянці, враховувати такі фактори:

1. Протягом місяця не всі дні можуть бути сонячними, тому, виконуючи розрахунки, варто переглянути архів походів регіону, де планується встановлення альтернативної системи. У середньому, на похмурі дні протягом одного місяця припадає не більше п’яти-шести днів, протягом яких панелі будуть виробляти неповний об’єм струму. Тому з отриманих 240 кВт/год ми викреслюємо 24 кВт, які припадають на дні негоди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Бонусы игровых автоматов в онлайн казино "Золото лото"

2. Тривалість світлового дня. У літній сезон, навесні тривалість світлового дня набагато більша, ніж восени чи взимку, тому на період з жовтня по березень доведеться збільшувати кількість сонячних панелей, в середньому на 30-50 відсотків, це залежить від регіону, де монтується установка.

3. Важливо передбачити втрати енергії інвертором у процесі перетворення струму акумулятором.

4. Зимовий період є непридатним для вироблення електрики, і пов’язано це з тим, що цілими тижнями може бути яскравих днів. У цей період рішенням стане встановлення вітрогенератора.

Мінімальний запас ємності є важливим, щоб забезпечити енергією будинок у темний час доби. Оптимальний запас ємності батареї є тим показником, який допоможе пережити відсутність сонця протягом декількох днів.

Розрахунок сонячних панелей для приватного будинку

Щоб виконати розрахунок сонячної електростанції для будинку , не потрібно шукати складних форм, це можна зробити швидко і просто, попередньо визначивши розмір сумарного споживання. Знову ж таки, складаємо список електричних приладів, що використовуються в будинку, підраховуємо кількість споживаного ними струму. Наприклад, у будинку п’ять джерел освітлення, а це п’ять лампочок, кожна з яких споживає не більше 12 Ватів, за умови, що енергозберігаючі лампи. Помноживши п’ять ламп на 12Ват, визначаємо, що протягом місяця лише джерела освітлення, працюючи щодня протягом п’яти годин, споживатимуть близько 9 кВт/год. Також прораховується споживання енергії та іншими приладами.

Отримані результати підсумовуються, у результаті одержуємо якусь цифру. Скажімо, близько 70 кВт/год. До отриманого результату потрібно додати не менше 40 відсотків, це енергія, що втрачається інвертором, акумуляторною батареєю. Проведені розрахунки дозволяють зробити висновок, що для забезпечення будинку потрібні блоки потужністю яких не менше 0,5 кВт. Важливо враховувати, що цей показник буде оптимальним для встановлення в літній період. Для осені та зимового періоду його потрібно збільшити вдвічі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Послекурсовая терапия: самый эффективный способ восстановить гормоны

Коротко розрахунок потужності сонячних батарей має такий вигляд:

· Приймаємо, що панелі ефективно працюють у літній період протягом 6-7 годин;

· Підраховується сумарне споживання електрики протягом доби;

· Отриманий результат ділимо на сім (години роботи панелей з максимальною ефективністю), щоб отримати планову потужність масиву сонячних батарей;

· До результату додаємо 40 відсотків, що становлять втрати інвертора та АКБ;

· якщо встановлений PWM-контролер, додаємо ще 20 відсотків.

Під час проведення розрахунків обов’язково враховуються такі параметри, як регіон, де планується встановлення системи альтернативної енергії, кут нахилу панелей, за яких погодних умов такі акумулятори експлуатуються.

Ємність аккумулятору

Система таких блоків має низку особливостей. Встановлюючи альтернативне джерело, важливо враховувати серйозні впливи сезонних коливань. На відміну від вітрогенераторів, які можуть працювати протягом тижнів безперебійно, альтернативні батареї припиняють вироблення енергії щодня із заходом сонця. Блоки не виробляють її в похмурі дні, тому виконуючи розрахунок їх сили, важливо враховувати всі фактори: від розташування станції, обсягу електрики, що споживається, до тривалості періодів абсолютної відсутності припливу енергії.

Для сезонної роботи в літній період, коли кількість яскравих сонячних днів більша, оптимальним рішенням стануть акумулятори, ємність яких не менше 400А/год. Для цілорічної експлуатації варто вибирати АКБ потужністю щонайменше 800А/год.

Виконуючи самостійно складання панелей, важливо пам’ятати про безпеку, використовуючи захисні діоди в кожному окремому ланцюжку. Це не допустить перебігу зворотного струму.

Попередній матеріал
Наступний матеріал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Посилання в коментарях будуть вільні від nofollow.

Останні матеріали