Дизайн вітальні: Від ідеї до реалізації мрії
Вибір меблів та вибір стилю декору, безперечно, є важливими компонентами проектування простору. Але планування вашої вітальні, можливо, не менш важливе. Хоча розстановка меблів – це те, що люди можуть не помічати свідомо, коли входять до кімнати, вона все одно справляє велике враження. Крім естетики, правильне планування допомагає оптимізувати доступний простір, забезпечує чистоту проходів та спрямовує потік руху всередині приміщення.
Отже, яке планування найкраще? Це залежить від кількох факторів, таких як площа та форма кімнати. Ви дізнаєтесь, що слід враховувати при плануванні вашого простору, а також викладаються деякі з найпопулярніших і найпродуманіші ідеї планування вітальні.
Що слід враховувати при виборі планування вітальні
При плануванні вітальні враховуйте розмір та форму кімнати, предмети меблів, які ви плануєте використовувати, який килимок придбати, потік пішоходів, розташування вікон та дверних отворів, а також стиль вашого декору. Ці деталі допоможуть вам організувати планування, яке найкраще відповідає вашому простору.
Розмір та форма кімнати
По-перше, ретельно виміряйте свій простір, щоб з’ясувати, з якою площею ви працюєте. Це визначить розміри меблів та кількість предметів, які ви можете розмістити. Форма приміщення також має значення. Наприклад, у вас буде більше гнучкості у великій вітальні квадратної форми, тоді як довга вузька кімната може бути обмежена.
Предмети меблів
Ви уявляєте собі класичну обстановку з диваном, диванчиком і кріслом чи ретельно підібране поєднання предметів? Де ви уявляєте свою сім’ю чи гостей, які сидять, коли вони збираються? Чи є місце для меблевих аксесуарів, таких як тумбочки, пуфи? Які тенденції дизайну інтер’єру. Маючи на увазі розміри вашої вітальні, подумайте, які меблі ви хочете, а не ті, які дійсно підійдуть. Якщо ви приїжджаєте та проектуєте свій простір з нуля.
Килимок
Коли справа доходить до розміщення меблів, не упускайте з уваги килим. Вам потрібно знайти той, який покриває більшу частину простору, залишаючи від 30 до 60 сантиметрів голої підлоги чи килима з усіх боків. Помістіть кожен предмет меблів для сидіння на килим усіма чотирма ніжками або лише двома передніми. Такі предмети, як журнальний столик, приставні столики та пуфи, зазвичай повинні мати всі чотири ніжки зверху.
Потік пішохідного руху
Пішохідний рух є ще одним важливим фактором під час планування вашого житлового простору. Переконайтеся, що в конструкції є хоч один вільний отвір, через який можуть увійти люди. Крім того, розташування меблів не повинно блокувати природний потік руху або доступ до інших кімнат будинку. Який би дизайн ви не вибрали, нікому не доведеться протискатися, пригинатись чи пробиратися через простір.
Вікна та дверні отвори
План вашої вітальні також повинен враховувати розташування дверей. Це, ймовірно, само собою зрозуміло, але переконайтеся, що пристрій не блокує жодних дверей і не змушує людей щосили намагатися отримати до них доступ. Також подумайте, де знаходяться вікна і чи ви хочете, щоб меблі виходили на вулицю.
Стиль
Враховуйте вподобаний стиль дизайну інтер’єру. Звичайно, будь-який стиль та колір меблів можна включити у будь-яке планування. Але деякі відповідають певним темам більше, ніж інші. Наприклад, симетричне розміщення меблів може створити атмосферу мінімалізму або модерну середини століття. З іншого боку, суміш предметів, розташованих під стратегічними кутами, може випромінювати більше естетики бохо або пляжного стилю.