Види кави – все що треба знати

Якщо ви затятий любитель кави, то, мабуть, задавалися питанням про те, які існують види кави і чим вони унікальні. У нас є відповіді!

Існує чотири різні типи кавових зерен: арабіка, робуста, ліберіка та ексцельса. Найбільш поширеними (і популярними) є арабіка і робуста, але вам може пощастити і ви зіткнетеся з двома іншими. Продовжуйте читати, щоб дізнатися все про цю смачну квасолю, а також корисні поради щодо купівлі.

Що таке кавове зерно?

Хороше питання! Кавове зерно — це насіння, яке знаходиться всередині плоду (званого вишнею) кавової рослини. Кавова вишня незвичайна тим, що ми не їмо фруктову зовнішню частину. Замість цього ми виймаємо кісточку і смажимо її.

4 різних типи кавових зерен:

1. Кава в зернах арабіка ( Coffea arabica)

Зерна арабіки є найпопулярнішим видом кавових зерен, вони становлять близько 60% кави у світі. Ці смачні зерна виникли багато століть тому у високогір’ї Ефіопії, і, можливо, це навіть перші кавові зерна, які будь-коли споживали ! Назва арабіка, ймовірно, походить від популярності бобів в Аравії 7 століття (сучасний Ємен).

Недоліком зерен арабіки є те, що їх складніше виростити. Через це зерна арабіки дорожчі. Усі кавові зерна ростуть у так званому бобовому поясі, території між тропіками Рака та Козерога, у 50 країнах світу. Але бобам арабіки для правильного росту потрібна додаткова тінь, вода та велика висота. Ці рослини більш сприйнятливі до захворювань рослин, і їх потрібно вирощувати на висоті не менше 600 метрів. Це також менші рослини, розміром від 2,5 до 4,5 метрів, коли вони повністю виросли.

Які вони на смак?

Більшість брендів кави для гурманів рекламують, що вони використовують 100% зерна арабіки. чому Найякіснішим сортом вважається кава в зернах арабіка. Вони відомі своїм м’яким складним смаком і чіткою відсутністю гіркоти.

Залежно від того, де вони вирощені, зерна арабіки можуть запропонувати багато різних смакових нот, від землистих індонезійських до квіткових ефіопських. Якщо ви хочете здивувати свої смакові рецептори, оберіть пакет зерен арабіки одного походження!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Роль дымоудаления в противопожарной безопасности: как системы дымоудаления спасают жизни

Де можна купити арабіку?

Зерна арабіки широко доступні, особливо від кавових компаній для гурманів. Якщо ви хочете спробувати каву арабіка, перевірте етикетку, щоб переконатися, що вона не була змішана з зернами робусти, другого сорту.

2. Кава в зернах Робуста ( Coffea caniphora)

Другим за популярністю сортом кавових зерен є Робуста. Ця квасоля походить з Африки на південь від Сахари і зараз вирощується переважно в Африці та Індонезії. Він також особливо популярний у В’єтнамі і часто додається до кавових сумішей. Це менш дорогий сорт, що робить його дуже бюджетним вибором для обсмажувачів.

Боби робусти більші та округлі, ніж інші сорти квасолі. Ці рослини зазвичай виростають набагато більшими, ніж рослини арабіки, розміром від 4,5 до 6 метрів. Боби робусти зазвичай вважаються більш витривалими, оскільки вони можуть рости на низьких висотах і протистояти хворобам. Але останні дослідження показують, що вони не справляються з теплом так добре, як вважалося раніше.

Які вони на смак?

Багато хто вважає, що кава Робуста більш жорстка і гірка. Часто має сильний запах і дещо плоский, майже палений смак. У зернах робусти також значно більше кофеїну, ніж у зернах арабіки.

Незважаючи на те, що багато шанувальників вишуканої кави повертають ніс від робусти, ми рекомендуємо час від часу пробувати її. Ви можете бути здивовані! Незвичайні тайські боби були землистими і пряними, без нотки гіркуватості.

Де можна знайти зерна робусти?

Зерна робусти знайти досить легко, оскільки вони часто зустрічаються в сумішах. Деякі обсмажувачі для гурманів пропонують спеціальні суміші робусти. Крім того, розчинна кава зазвичай на 100% складається з робусти.

3. Кава в зернах Ліберіка ( Coffea liberica)

Coffea liberica походить із центральної та західної Африки – зокрема, з Ліберії, звідки й названа – Coffea liberica цінується за свій пікантний квітковий аромат і сміливий, димний профіль смаку. Цей витривалий вид часто змішують з іншими сортами, щоб додати тіла та складності, але рідко отримують будь-яку оцінку. Нічого нечуваного в західній цивілізації до кінця 1800-х років, Ліберіка закріпилася серед виробників кави Південно-Східної Азії після того, як грибкова хвороба («кавова іржа») знищила більшу частину посівів арабіки в регіоні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Стремление к скорости, комфорту и элегантности вместе с шосейным велосипедом

Виростаючи з набагато більшої рослини, ніж арабіка або робуста, більшість вишень ліберіка мають неправильну форму та ближче до робусти за розміром і загальним виглядом. Він також стійкий до жаркого, вологого клімату і добре почувається на низькій висоті. Кава в зернах, яка зараз виробляється переважно в Індонезії , Малайзії та на Філіппінах, становить приблизно 2% світових запасів кави. Понад 95% врожаю малайзійської кави становлять боби Ліберіка. Однак це нечасто зустрічається на ринках Північної Америки та Європи.

Які вони на смак?

Серед ентузіастів кава Ліберіка має суперечливу репутацію дикої непослідовності. Ті, хто пробував цей рідкісний сорт, або люблять його, або ненавидять. Деякі любителі кави обожнюють незвичайний, горіховий, деревний смак і підступний прикус на фініші. Інші порівнюють аромат із спаленим сміттям.

Де можна купити квасолю Ліберіка?

Мабуть, найвідомішу ліберіканську каву можна знайти на Філіппінах, де вона відома як «kapeng barako» (кава Barako), що в перекладі означає «мачо-гвоздик» у філіппінській культурі. Як правило, подають чорне з цукром, це міцне ліберіканське пиво не для людей зі слабкими нервами. Капенг барако, який вважається своєрідним пережитком старшого покоління, досі широко доступний на полицях місцевих супермаркетів і подається в кав’ярнях по всіх Філіппінах. Фактично, за межами Південно-Східної Азії найкраще знайти каву Barako (або боби Liberica) на ринку, який обслуговує філіппінську спільноту емігрантів.

4. Кава в зернах Excelsa ( Coffea excelsa )

Четвертий основний тип кавових зерен називається Excelsa. Хоча колись він вважався окремим видом кави, нещодавно вчені перекласифікували його як варіант Ліберіка.

Квасоля Excelsa росте майже повністю в Південно-Східній Азії, і вона має форму, схожу на квасолю Liberica — подовжені овали. Ці зерна ростуть на великих кавових рослинах висотою від 6 до 10 метрів на середній висоті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Бетонный еврозабор: преимущества и недостатки

Які вони на смак?

З точки зору смаку, квасоля Excelsa досить унікальна. Вони поєднують легкі риси смаженого, такі як терпкі нотки та фруктові смаки, зі смаками, які більше нагадують темне смажене. Вони також мають менший вміст аромату та кофеїну, зберігаючи при цьому незвичайну глибину смаку. Іноді ви можете знайти ці незвичайні боби в сумішах, оскільки вони додають складності.

Де можна знайти боби Excelsa?

Боби Excelsa не такі поширені, як арабіка та робуста, і їх важче знайти за межами Азії.

Яку каву в зернах вибрати?

Тепер, коли ви знайомі з основними видами кавових зерен, настав час почати покупки! Якщо ви хочете отримати найкращий смак і не проти заплатити трохи більше, шукайте каву зі 100% арабікою. Віддаєте перевагу додатковому кофеїну , хочете заощадити гроші та не проти трохи гіркоти? Виберіть пакетик робусти або суміші арабіки та робусти.

Якщо ви бажаєте чогось незвичайного , шукайте боби Liberica або Excelsa — але будьте готові до більш широкого пошуку! Ці рідкісні кавові зерна можуть бути смачними, але їх важко знайти.

Як завжди, ми рекомендуємо купувати каву в цільних зернах і молоти її безпосередньо перед заварюванням. Додаткові зусилля того варті, оскільки ви отримаєте значно кращий смак і свіжість, незалежно від того, який тип кавових зерен ви виберете.

Крім того, якщо вживання кави викликає у вас кислотність, ви можете вибрати каву з низьким вмістом кислоти, яка ідеально підходить для чутливого шлунка.

Попередній матеріал
Наступний матеріал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Посилання в коментарях будуть вільні від nofollow.

Останні матеріали