Вибір дошки для підлоги

При проведенні ремонту квартири дуже важливо приділити увагу підлозі. Правильно настелена дерев’яна підлога не прогинається, не скрипить. Важливу роль цьому відіграє підбір матеріалів, підготовка основи. Найбільш поширені для влаштування підлог хвойні породи деревини, сосна, модрина. За структурою будови модрина вище сосни, оскільки волокно розташоване щільніше, тому вона на 30 відсотків міцніша, менш схильна до гниття.

Найчастіше користуються сосною, її легко обробляти. Для виконання робіт підходить матеріал 2-3 сорти. Пиломатеріал попередньо сушать. Для цього дошки укладають на прокладки під навісом, щоб запобігти потраплянню на них дощу та снігу. Стіни навісу мають бути відкритими. Це забезпечить гарне провітрювання. Сушіння необхідно проводити протягом одного року, краще – двох років. Можна придбати готовий сухий матеріал.

При досягненні вологості 13-17 відсотків (вище не допускається) приступають до виготовлення лаг під підлогу та заготівлю дошки для підлоги. При цьому звертають увагу на вологість дошки, вона не повинна перевищувати 12 відсотків. В іншому випадку при висиханні можуть утворитися щілини.

Перед укладанням статевих лаг необхідно захистити антисептиком. Який розчин вибрати, кожен вирішує сам. Важливу роль відіграє основа, на якій встановлюватимуть лаги під підлогу. Воно має бути щільним, сухим. Особливу увагу привертають вентиляцію від основи до нижньої частини покриття підлоги. Існує кілька варіантів:

  1. Перший варіант . Лаги встановлюються на стовпчиках, де відстань від основи 20-30 сантиметрів або вище, у фундаменті мають бути отвори діаметром 100 міліметрів. Це забезпечує достатню вентиляцію. З зовнішнього боку отвори захищають металевою чи пластмасовою сітками.
  2. Другий варіант . Лаги встановлюються безпосередньо на основу. В цьому випадку отвори для вентиляції вирізують у самому покритті в кутах кімнати, згодом накривають декоративними ґратами. Рекомендується встановлювати лаги кроком від 50 до 100 сантиметрів, оптимальним вважається 60-80 сантиметрів. Важливо, щоб відстань між лагами була однаковою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Технологии и преимущества современного протезирования зубов

Звертають увагу на навантаження, яке нестимуть підлоги. Виходячи з цього, вибирають переріз статевих лаг і товщину дошки для підлоги. Далі проводиться настилка підлог . При настилці звертають увагу, що дошки не повинні щільно підходити до стіни. Відстань від стіни до дощок має бути 10-20 міліметрів, не більше.

Дошки щільно підганяють один до одного, цвяхи або шурупи закручують або забивають під кутом до встановленої дошки. Капелюшки цвяхів і шурупів утоплюють, потім шпаклюють і покривають лаком. Звертають увагу на структуру деревини, річні кільця, їх змінюють у напрямку, щоб уникнути одностороннього згинання дощок під час усушки.

Підлоги під оздоблення готові. Варіантів безліч, кожен вибирає на свій смак та колір.

Попередній матеріал
Наступний матеріал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Посилання в коментарях будуть вільні від nofollow.

Останні матеріали