Відсторонення Мамедова матиме негативні наслідки для розслідування справи МН17

 

Відсторонення Мамедова матиме негативні наслідки для розслідування справи МН17

Відсторонення заступника генерального прокурора Гюндуза Мамедова від керівництва Департаментом нагляду за кримінальними справами щодо злочинів, здійснених в умовах збройного конфлікту, матиме негативні наслідки для розслідування справи МН17 (Мамедов також був керівником JIT від України).

Таку думку менеджерка проєкту GRC «Міжнародне право і визначення участі Росії в Криму і на Донбасі» Анна Микитенко висловила під час онлайн-обговорення «Казус беллі чи вбивство з необережності: до чого схиляється слідство через сім років після збиття MH-17?», повідомляє ZN.ua.

«Що б не відбувалося, і безвідносно причин у цій ситуації, вона, м’яко кажучи, не дуже добре прокомунікована назовні і всередині. Якоїсь публічної заяви для міжнародних партнерів від Офісу генпрокурора або іншого Офісу я не бачила», – наголошує Микитенко.

Брак інформації та погана комунікація призведуть до появи у західних партнерів запитань, та можуть стати причиною падіння довіри, вважає вона.

«Як мінімум тут варто було б пояснити, що відбулося, чому відбулося, які будуть потенційні наслідки в Україні. І обговорити це з партнерами, щоб це виглядало професійно, фахово і не призвело до негативних наслідків», – додає експертка.

29 червня генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала наказ і вивела «департамент війни» з підпорядкування Мамедова. Його спочатку передали в підпорядкування заступнику Максиму Якубовському, який раніше був юристом проросійського політика Віктора Медведчука. Але Якубовський очолював департамент менше ніж добу – Венедіктова передала ці повноваження самій собі.

Низка правозахисних та громадських організацій вже звернулися до посольств, щоб дипломати рекомендували Венедіктовій повернути Мамедову «департамент війни». Вони також просили президента забезпечити незалежність департаменту, який генпрокурорка забрала у Мамедова.

Діяльність департаменту під керівництвом Мамедова була чи не єдиним напрямом роботи Офісу генпрокурора, який дійсно показував ефективні результати. А зміни без жодного пояснення можуть свідчити про приховану політику припинення роботи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Мелитополь. Мощный удар по базам - уничтожены сотни оккупантов

 

Попередній матеріал
Наступний матеріал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Посилання в коментарях будуть вільні від nofollow.

Останні матеріали