ДБР ще рік розслідуватиме справу проти Порошенка за отримання Томосу

 

ДБР ще рік розслідуватиме справу проти Порошенка за отримання Томосу

В кінці липня минулого року Державне бюро розслідувань закрило “релігійне” кримінальне провадження проти п’ятого президента України Петра Порошенка (його ще називали “справою про Томос”). Але розслідування відновили.

Про це заявив адвокат Порошенка Ігор Головань у блозі для УП.

Майже рік тому ДБР вимушено закрило цю справу після восьми місяців розслідування, зазначає видання Букви.

“Але виявляється, цей театр абсурду тоді не закінчився! Постанову про закриття провадження було скасовано у березні 2021 року”, – заявив Головань.

За його словами, у травні цього року прокуратура забрала цю справу з центрального апарату ДБР і передала її у Миколаїв.

“Тобто, офіційно це сформульовано так: “прокурором, який здійснював нагляд у кримінальному провадженні підслідність у даному провадженні визначено за Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у м. Миколаєві”. А щоб повністю сліди замести, справу передали до слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Миколаєві, але з дислокацією у м. Одесі”, – додає адвокат.

Голова зазначив, що, ймовірно, саме там ДБР зібрало найкращих своїх релігієзнавців. Але і тим суперпрофесіоналам завдання не видалося легким.

Тому старший слідчий другого слідчого відділу Територіального управління ДБР Гарановський О.В. за погодженням з прокурором відділу Одеської обласної прокуратури Полубок Д.Ю. звернувся до суду із клопотанням про продовження розслідування на рік – до 13.07.2022 року.

“Миколаївським з дислокацією в Одесі релігієзнавцям з ДБР мало двох років “розслідування”, їм потрібно три. І слідчий суддя бажання задовольнив, строк досудового розслідування до 13.07.2022р. продовжив”, – заявив Головань.

У червні стало відомо, що Державне бюро розслідувань (ДБР) завело на п’ятого президента Петра Порошенка справу “за розпалювання міжрелігійної ворожнечі” через отримання Томосу про автокефалію Православної церкви України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Бюджетная надбавка предотвращает преждевременное прекращение экологической премии - продление не планируется

Православна церква України назвала “ганебною спробою тиску” кримінальну справу проти п’ятого президента Петра Порошенка про “розпалюванні міжрелігійної ворожнечі” при її створенні.

9 липня керівник слідчої групи Державного бюро розслідувань Олег Корецький перерахував кримінальні провадження, фігурантом яких є п’ятий президент Петро Порошенко і які є безперспективними. Він зазначив, що 80% проваджень проти Порошенка потрібно закрити, в тому числі про Томос та підписання Мінських домовленостей. Згодом Корецького, який також заявив про тиск у справах проти Петра Порошенка, звільнили з ДБР.

 

 

Попередній матеріал
Наступний матеріал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Посилання в коментарях будуть вільні від nofollow.

Останні матеріали