У столиці України компанія відмовила претендентці на посаду, бо вона розмовляє українською

У столиці України компанія відмовила претендентці на посаду, бо вона розмовляє українською

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала київське ТОВ «Колумб Трейд» поновити права претендентки на вакантну посаду, якій відмовили, бо розмовляла українською.

Як передає Укрінформ, про це Денісова повідомила у Телеграмі.

“У рамках парламентського контролю за додержанням прав і свобод людини і громадянина, мною було виявлено інформацію у ЗМІ про відмову фахівцем з управління персоналом ТОВ «Колумб Трейд» у Київі в працевлаштуванні претендентки на вакантну посаду через те, що вона розмовляла українською мовою”, – йдеться у повідомленні.

Працівник кадрової служби пояснив відмову тим, що спілкування російською мовою – корпоративна культура їхньої компанії.

Як зазначила Денісова, такі дії фахівця управління персоналом є порушенням принципу недискримінації, закріпленого у статті 24 Конституції України та вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

“Звернулася до керівництва компанії ТОВ «Колумб Трейд» з вимогою провести роз’яснювальну роботу з працівниками кадрової служби, вжити заходів для поновлення прав претендентки на вакантну посаду і недопущення проявів дискримінації у майбутньому. ️Мною і надалі приділятиметься особлива увага моніторингу додержання принципу недискримінації з боку роботодавців України”, – наголосила Денісова.

З 16 липня 2021 року набрали чинності частини друга-шоста, восьма статті 23 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», якою унормовано застосування державної мови у сфері культури.

Вікторія Юхимець розповіла про свою співбесіду у фейсбук, але її допис адміністрація соцмережі видалила, нібито через порушення стандартів конфіденційності. Очевидно, компанія поскаржилася на цей допис.

Сама ж дівчина після відмови їй у працевлаштуванні перетелефонувала до компанії знову, і записала розмову з працівницею, яка і повідомила їй, мовляв, її не взяли не через професійні якості, а через те, що вона спілкується виключно українською, а компанія не бере на роботу україномовних українців через свою російськомовну “корпоративну культуру” і тому, що їм буде “некомфортно”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Искусство восстановления ароматных удовольствий: Ремонт кофемашин, раскрывающий вкус мастерства

“Ви сказали, що розмовляєте принципово українською, а у нас спілкування в компанії відбувається російською. Вам буде некомфортно працювати. У нас так, корпоративна культура, ми всі російською спілкуємося. Треба однією мовою говорити, треба підлаштовуватися”, – заявила представниця Columb Trade.

“Columb Auto Trade” – компанія, яка займається доставкою автомобілів, мотоциклів, квадрациклів, вантажівок, сільськогосподарської техніки, катерів та іншої спецтехніки зі США

“Незважаючи на розголос і суспільне обурення, компанія Columb Trade понад два тижні й не думала оприлюднювати ні вибачень за антиукраїнську кадрову політику, ні пояснень, чому її “корпоративна культура” грубо порушує законодавство України та права громадян і яких заходів було вжито компанією, щоб виправити цю ганебну неприпустиму ситуацію”, – заявили у ГО “Відсіч”.

Активісти звернулися до керівництва компанії з проханням усунути порушення українського законодавства і прав громадян. А також закликали уповноважену ВРУ з прав людини Людмилу Денісову та уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня узяти ситуацію під свій контроль та притягти винних до відповідальності згідно з законом.

Після скандалу у компанії Columb Trade знайшли в собі сили перепросити і навіть порушили “корпоративну культуру” і написали його українською.

 

Попередній матеріал
Наступний матеріал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Посилання в коментарях будуть вільні від nofollow.

Останні матеріали