Сонячна електростанція для юридичних осіб — альтернатива великим рахункам за електроенергію
Як СЕС (сонячна електростанція) може стати у нагоді для юридичних осіб, чи можливо розраховувати на реальну економію коштів внаслідок розвитку власної генерації, яка ціна питання та строки окупності інвестицій
Все більшою кількістю підприємців СЕС (сонячна електростанція) розглядається як можливість істотно скоротити витрати на оплату електроенергії. Встановивши сонячні панелі та розвиваючи власну генерацію, підприємство може на тривалий термін — як мінімум на 30 років — зафіксувати вартість електроенергії. Якщо оперувати цінами, актуальними для сьогоднішнього курсу долара, то 1 кВт*год. електроенергії власної генерації коштуватиме приблизно 0,7-0,8 грн, а при закупівлі від енергокомпаній — близько 7 гривень. Економія — більш ніж відчутна.
Чи окупаються сонячні електростанції: Харків та Одеса порівнюють показники
За своїми географічними та кліматичними умовами Україна має відмінні показники для розвитку сонячної енергетики:
- Досить високий рівень інсоляції протягом майже всього року — сильний провал спостерігається протягом грудня-січня, але це пов’язано, перш за все, з дуже коротким світловим днем. Вже у лютому рівень генерації значно збільшується, а до кінця березня він уже підходить до середньорічних показників.
- Достатній рівень регулярних опадів, які змивають пил та бруд, що накопичується на поверхні сонячної панелі, тому можна значно заощадити на їх митті, така ситуація більш характерна для посушливих та пустельних районів.
- Високий рівень інсоляції поєднується з відносно невисокими температурами, тому поверхня сонячної панелі дуже сильно нагрівається. Адже за дуже великих температур рівень генерації починає значно падати, тому сонце в зимовий час — це майже оптимальні умови для виробництва електроенергії. Крім того, батарея може додатково використовувати перевідбиті від снігу сонячні промені.
- Як приклад для порівняння можна навести райони Північної Німеччини, які мають показники інсоляції значно нижчі, але при цьому рівень розвитку сонячної енергетики дуже високий.
Якщо порівнювати українські умови, то найбільш привабливим регіоном для розвитку сонячної енергетики заведено вважати південні регіони країни — саме там — в Одеській, Херсонській, Миколаївській та Запорізьких областях — велося інтенсивне будівництво СЕС (сонячних електростанцій), які працювали за зеленим тарифом. Насправді різниця в обсягах генерації між Одесою та Харковом незначна, в межах 5-7%. Тому можна сміливо стверджувати, що сонячна електростанція для юридичних осіб, яка використовуватиметься для заміщення власного споживання незалежно від регіону України, окупиться протягом трьох років. А за зростання тарифів на електроенергію, про який постійно говорять, цей термін може ще скоротитися.