Монтаж заземлення в приватному будинку та котеджі

Заземлення застосовується як міра підвищення безпеки у житлових та промислових приміщеннях. Монтаж заземлення у котеджі та приватних будинках здійснюється на випадок надзвичайної події, такого як удар блискавкою, ураження електричним струмом, пробивання струму по корпусу побутових приладів, на випадок затоплення житлової площі та інших аварій. Заземлення виконується всім категорій будинків, яких підводиться електричний струм. Послуги електрика в Тернополі можна замовити в компанії Remontuem.

Змонтоване заземлення є конструкцією, що передає від спеціально прокладеного контуру електричний струм в землю. Таким чином, зменшується вражаюча здатність струму та підвищується безпека житла. Правила та норми будівництва передбачають використання електричної проводки певного перерізу та підключення до певним чином змонтованого контуру.

Як розраховуються параметри контуру заземлення?

Для того, щоб зробити електропостачання будинку безпечним, необхідно грамотно розрахувати систему заземлювального контуру. Для цього беруться до уваги такі фактори:

  • Тип ґрунту, в який забиваються заземлювальні штирі – наприклад, питомий опір глини складе 70 Ом * м, а для піску – 500 Ом * м;
  • Матеріал штирів чи куточка – чорний метал, сталі, мідь;
  • Діаметр штирів (розмір куточка) та товщина заземлюючих провідників.

Після виконання монтажних робіт та підключення заземлювального контуру до розподільного щита виконується перевірка опору контуру спеціальним приладом. За нормами ПУЕ, для 380 В та 220 В воно не повинно перевищувати 30 Ом. Чим меншим цей показник буде, тим краще для власників житла. Звертаємо увагу, що опір може змінюватись в залежності від зволоженості ґрунту та погоди, тому виміри краще проводити в різну погоду.

Основні схеми заземлення

У приватних будинках у переважній більшості випадків використовують схему заземлення за системою TN-CS. Це означає, що заземлення здійснюється по всьому контуру окремим провідником, який підключений до шини, що заземлює, яка в свою чергу відводить витік електрики в землю. Дуже рідко під час роботи з приватними будинками використовується система ТТ, коли прилади у будинку не підключаються нейтралі джерела живлення (трансформатора). Організація захисту в такому випадку повністю залежить від наявності ПЗВ у схемі підключення приладів. Однак, щоб використовувати схему ТТ, потрібно надати обґрунтування для відмови від TN-CS.
Підбір робочих параметрів та схеми монтажу заземлення зазвичай проводиться на етапі проектування електропостачання будинку. У цьому проекті вказуються місце встановлення заземлювального контуру, його конструкція, матеріали та їх параметри.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  А нужны ли тройные камеры в мобильниках?

Навіщо необхідно монтувати заземлення?

Те, що заземлення життєво потрібне, це не викликає сумнівів. Але як працює пристрій? Заземлюючи прилад, ви зрівнюєте потенціал корпусу і землі, що пробиває струмом. Це не тільки захищає від ударів струму, але також запобігає виникненню пожеж, коротких замикань, вигоряння плат та деталей дорогої електротехніки.

Уявіть собі випадок: пральна машинка, що використовується тривалий час, підключена проводом, в якому порушена ізоляція, у зв’язку з регулярною вібрацією. Виникає потенційно небезпечне місце контакту електропроводу із металевим корпусом. Тепер, якщо торкнутися машинки, можна отримати слабкий або сильний удар струмом. Але через нещільний контакт з корпусом провідник може почати іскрити, а значить, додається ще один фактор ризику – запалення. Не варто забувати і про ризик короткого замикання, що в свою чергу може спровокувати пожежу, перегорання дроту всередині стіни або на контактах, або викликати поломку двигуна або плати управління.

Попередній матеріал
Наступний матеріал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Посилання в коментарях будуть вільні від nofollow.

Останні матеріали