Site icon POLITEKA

Як лікують наркозалежних у клініках

Алкоголізм і наркоманія відносяться до хронічних захворювань психіки, що не піддається самолікування. Залежні люди цього не розуміють, тому турбота про їхнє здоров’я, долю і можливо життя, лягає на плечі близьких людей.

Сьогодні ви дізнаєтесь, як лікують наркозалежних людей у ​​клініках. Тому що приміщення хворого на алкоголізм або наркоманію в стаціонар залишається єдино розумним рішенням.

Приватна клініка

Як лікують наркозалежних у клініках на комерційній основі? Завжди анонімно. Це для багатьох стає вагомим аргументом на користь приватного наркологічного центру .

Але, навіть знайшовши хорошу клініку з високим відсотком пацієнтів, що одужали, хвору людину ще потрібно вмовити на лікування.

Виклик нарколога додому

Більшість алкоголіків і наркоманів не визнають своєї залежності, і вони часто відсутній інстинкт самозбереження. Більше того, умовляння чи погрози зазвичай мають зворотний ефект, до того ж у стані скасування і ті, й інші стають агресивними та можуть бути небезпечними для оточуючих.

Вірним рішенням у непростій ситуації стане виклик додому нарколога , який проведе так звану психологічну інтервенцію, тобто мотивує алкоголіка чи наркомана зробити, можливо, найважливіший вчинок у його житті – прийняти допомогу лікарів.

Транспортування хворого до клініки нарколог може організувати відразу, що з розвитку абстинентного синдрому буває життєво необхідним.

Купірування синдрому відміни

Передозування наркотиків, як гостра алкогольна інтоксикація при тривалому запої можуть коштувати людині життя. Тому при екстреній госпіталізації в клініку проводять форсовану детоксикацію організму , спрямовану на очищення крові та тканин від токсинів, відновлення функціонування внутрішніх органів та мозкової діяльності.

У тому, як лікують наркозалежних у клініках, принципових відмінностей немає. Зняття ломки та усунення алкогольного абстинентного синдрому займає різний час залежно від виду психоактивних речовин, які він приймав і стану хворого. Нерідко люди зловживають і алкоголем та наркотиками, що виявляється за результатами лабораторної діагностики.

Етапи лікування у клініках

Крім екстреної госпіталізації, потребує реанімаційних заходів, люди із залежністю часто вступають у наркологічний центр у більш менш стерпному стані. Знову ж таки, важливу роль тут відіграє мотивація на лікування, яку гарантовано забезпечує досвідчений нарколог — лікар першої чи вищої категорії.

У кожному випадку хворого розміщують у комфортабельній палаті під нагляд кваліфікованого персоналу.

  • консультація, обстеження та діагностика;
  • складання плану лікування та повне очищення організму від токсинів, медикаментозна корекція стану здоров’я;
  • усунення патологічного потягу до алкоголю чи наркотиків методами психотерапевтичного та апаратного впливу;
  • медикаментозне, психологічне кодування чи поєднання обох методик;
  • реабілітаційно-профілактичні заходи, спрямовані на закріплення ефекту лікування та зниження ризику рецидивів.

Тепер варто дізнатися про особливості того, як лікують наркозалежних людей у ​​клініках та повертають їх до нормального життя.

Кодування – не лікування

Важливо розуміти, що кодування не лікує залежність, лише перешкоджає розвитку рецидивів. Йому передує серйозна робота лікаря з пацієнтом, переважно когнітивно-поведінкова терапія, спрямована на усвідомлення людиною свого захворювання та появу щирого бажання одужати та повернутися до нормального життя.

При лікуванні наркозалежних у клініках використовуються різні методи кодування:

  • медикаментозне кодування – ін’єкції та вшивання імплантів. При наркоманії терміном від 1 до 3 місяців, при алкоголізмі на 1, 2 чи 3 роки;
  • психологічне кодування методами Довженка, Рожнова або Еріксонівське кодування;
  • апаратна терапія найчастіше використовується як допоміжний елемент кодувань, спрямований на усунення потягу до алкоголю чи наркотиків.

Зрозуміло, що без згоди пацієнта кодування не проводиться. Варто відзначити, що на цьому етапі, відчувши полегшення, деякі пацієнти, як кажуть, дають задній хід і відмовляються від лікування. У стаціонарі, де людина постійно отримує психологічну підтримку, такі прецеденти дуже рідкісні. Хворий кодується та проходить реабілітацію.

Ризик рецидиву є завжди і жоден нарколог-психіатр не дасть 100% гарантію одужання. Тому профілактичні заходи є вкрай важливими.

Профілактика зривів (реабілітація)

Повернення до тверезості залежить від того, як лікують наркозалежних людей у ​​клініках на завершальному, найважливішому етапі терапії.

Медикаментозне лікування продовжується, але основний наголос робиться на регулярну психотерапію. Серед фізіотерапевтичних процедур застосовуються:

  • ксенонотерапія;
  • озонотерапія та плазмофорез;
  • лікувально-оздоровчий масаж;
  • електростимуляція нейронів головного мозку

У ході реабілітації у кожному наркологічному центрі застосовуються спеціальні програми лікування, спрямовані на відновлення соціальних та трудових навичок, а також зміцнення бажання людини жити щасливого, вільного від алкоголю та наркотиків життя.

Exit mobile version