Як лікують наркозалежних у клініках

Алкоголізм і наркоманія відносяться до хронічних захворювань психіки, що не піддається самолікування. Залежні люди цього не розуміють, тому турбота про їхнє здоров’я, долю і можливо життя, лягає на плечі близьких людей.

Сьогодні ви дізнаєтесь, як лікують наркозалежних людей у ​​клініках. Тому що приміщення хворого на алкоголізм або наркоманію в стаціонар залишається єдино розумним рішенням.

Приватна клініка

Як лікують наркозалежних у клініках на комерційній основі? Завжди анонімно. Це для багатьох стає вагомим аргументом на користь приватного наркологічного центру .

Але, навіть знайшовши хорошу клініку з високим відсотком пацієнтів, що одужали, хвору людину ще потрібно вмовити на лікування.

Виклик нарколога додому

Більшість алкоголіків і наркоманів не визнають своєї залежності, і вони часто відсутній інстинкт самозбереження. Більше того, умовляння чи погрози зазвичай мають зворотний ефект, до того ж у стані скасування і ті, й інші стають агресивними та можуть бути небезпечними для оточуючих.

Вірним рішенням у непростій ситуації стане виклик додому нарколога , який проведе так звану психологічну інтервенцію, тобто мотивує алкоголіка чи наркомана зробити, можливо, найважливіший вчинок у його житті – прийняти допомогу лікарів.

Транспортування хворого до клініки нарколог може організувати відразу, що з розвитку абстинентного синдрому буває життєво необхідним.

Купірування синдрому відміни

Передозування наркотиків, як гостра алкогольна інтоксикація при тривалому запої можуть коштувати людині життя. Тому при екстреній госпіталізації в клініку проводять форсовану детоксикацію організму , спрямовану на очищення крові та тканин від токсинів, відновлення функціонування внутрішніх органів та мозкової діяльності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Где быстро и качественно перевести доверенность?

У тому, як лікують наркозалежних у клініках, принципових відмінностей немає. Зняття ломки та усунення алкогольного абстинентного синдрому займає різний час залежно від виду психоактивних речовин, які він приймав і стану хворого. Нерідко люди зловживають і алкоголем та наркотиками, що виявляється за результатами лабораторної діагностики.

Етапи лікування у клініках

Крім екстреної госпіталізації, потребує реанімаційних заходів, люди із залежністю часто вступають у наркологічний центр у більш менш стерпному стані. Знову ж таки, важливу роль тут відіграє мотивація на лікування, яку гарантовано забезпечує досвідчений нарколог — лікар першої чи вищої категорії.

У кожному випадку хворого розміщують у комфортабельній палаті під нагляд кваліфікованого персоналу.

 • консультація, обстеження та діагностика;
 • складання плану лікування та повне очищення організму від токсинів, медикаментозна корекція стану здоров’я;
 • усунення патологічного потягу до алкоголю чи наркотиків методами психотерапевтичного та апаратного впливу;
 • медикаментозне, психологічне кодування чи поєднання обох методик;
 • реабілітаційно-профілактичні заходи, спрямовані на закріплення ефекту лікування та зниження ризику рецидивів.

Тепер варто дізнатися про особливості того, як лікують наркозалежних людей у ​​клініках та повертають їх до нормального життя.

Кодування – не лікування

Важливо розуміти, що кодування не лікує залежність, лише перешкоджає розвитку рецидивів. Йому передує серйозна робота лікаря з пацієнтом, переважно когнітивно-поведінкова терапія, спрямована на усвідомлення людиною свого захворювання та появу щирого бажання одужати та повернутися до нормального життя.

При лікуванні наркозалежних у клініках використовуються різні методи кодування:

 • медикаментозне кодування – ін’єкції та вшивання імплантів. При наркоманії терміном від 1 до 3 місяців, при алкоголізмі на 1, 2 чи 3 роки;
 • психологічне кодування методами Довженка, Рожнова або Еріксонівське кодування;
 • апаратна терапія найчастіше використовується як допоміжний елемент кодувань, спрямований на усунення потягу до алкоголю чи наркотиків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Тактическое снаряжение и баллистическая защита

Зрозуміло, що без згоди пацієнта кодування не проводиться. Варто відзначити, що на цьому етапі, відчувши полегшення, деякі пацієнти, як кажуть, дають задній хід і відмовляються від лікування. У стаціонарі, де людина постійно отримує психологічну підтримку, такі прецеденти дуже рідкісні. Хворий кодується та проходить реабілітацію.

Ризик рецидиву є завжди і жоден нарколог-психіатр не дасть 100% гарантію одужання. Тому профілактичні заходи є вкрай важливими.

Профілактика зривів (реабілітація)

Повернення до тверезості залежить від того, як лікують наркозалежних людей у ​​клініках на завершальному, найважливішому етапі терапії.

Медикаментозне лікування продовжується, але основний наголос робиться на регулярну психотерапію. Серед фізіотерапевтичних процедур застосовуються:

 • ксенонотерапія;
 • озонотерапія та плазмофорез;
 • лікувально-оздоровчий масаж;
 • електростимуляція нейронів головного мозку

У ході реабілітації у кожному наркологічному центрі застосовуються спеціальні програми лікування, спрямовані на відновлення соціальних та трудових навичок, а також зміцнення бажання людини жити щасливого, вільного від алкоголю та наркотиків життя.

Попередній матеріал
Наступний матеріал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Посилання в коментарях будуть вільні від nofollow.

Останні матеріали