Сучасне пічне та камінне обладнання: вигідний підхід до обігріву оселі

Перехід на дров’яне опалення для власників приватних будинків зумовлюється багатьма чинниками. Так, печі та каміни в Україні перш за все мають попит у зв’язку з доступністю палива, й завдяки цьому – економії, адже вартість звичних енергоносіїв − газу та електрики, зростає. Рішення на користь камінів приймаються чи не найчастіше, оскільки, на відміну від цегляних печей, звести їх простіше. Зокрема, якщо придбати готову топку у магазині, де продається все для спорудження печі або каміна, цей процес не супроводжуватиметься значними витратами часу та зусиль. Випускаються моделі топок, які здатні обігріти не тільки одне чи кілька розташованих неподалік приміщень, а й увесь будинок. Таке устаткування має водяний або повітряний контур. Щоб зрозуміти, якому виду надати перевагу, слід ознайомитися з особливостями кожного з них, плюсами та специфікою в експлуатації.

У яких випадках доречним вибором стане камін з повітряною системою?

Топки з для повітряного обігріву оснащені «кожухом». Нагріте повітря з теплового кожуха підіймається вгору та розповсюджується через труби по кімнатах. До переваг встановлення камінів такого виду відносяться:

  • Відсутність теплоносія у рідкій формі, а отже, й ризику промерзання та пошкодження складових системи у період простою взимку, коли власників житла немає вдома.
  • Можливість розпалювання і без приєднання до системи. У водяних моделях цього робити не можна, щоб не прогорів теплообмінник.
  • Швидкий обігрів простору.

Бажано продумати конструкцію системи опалення ще на стадії зведення будинку. Це потрібно для правильного розведення вентиляції. Навіть без спеціальних рукавів тепле повітря переходитиме з основного приміщення в інші ділянки дому. Однак у такому разі значно знижується швидкість прогрівання кімнат. Незручно і те, що для вільного проходження мас нагрітого повітря потрібно тримати двері відчиненими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Polish Citizenship by Descent: How to Obtain, Recommendations, and the Benefits of European Citizenship

Камінна топка з водяним контуром: які її характеристики та переваги?

p36uAM-miYKbzxyqSb2gJQUkxNZCq1hASOIiKsrJAWS8Lgnuu1dDlwKE9uVQ1zNq80v204Jl9T2-W5KOf8fslUquHbcqH7AaD1uPKBlA50SsPkeFHbq9qYdPu_mGOoV_-5z907_OlaKE6srtQmJ_XPs

Відмінність від попереднього виду полягає в тому, що повітря замінене на воду, яка має збільшену тепломісткість. Нагріта рідина поширює теплову енергію по всій будівлі.

Принцип функціонування системи опалення будинку тут подібний до електричних або газових котлів. Різниця полягає лише в тому, що для котла потрібно відводити окреме приміщення, й естетичною привабливістю він не відзначається. Камін же ефективно виконує завдання з опалення і при цьому слугує окрасою інтер’єру. Розмістити його можна у будь-якій кімнаті, головне, щоб умови в ній відповідали нормам пожежної безпеки. Встановлюються радіатори – за аналогією з централізованим варіантом обігріву від міської мережі. Каміну з водяним опаленням під силу впоратися лише з кількома батареями. Рух рідини у системі відбувається завдяки конвекції. У поодиноких випадках доцільне і встановлення помп.

Вагомий плюс такого устаткування – придатність не тільки для обігріву, а й для забезпечення гарячою водою для потреб мешканців дому.

Купити камін з водяним контуром раціонально лише за умови постійного проживання у будинку. У зимовий період знадобиться злити теплоносій із системи, щоб уникнути прориву батарей. Якщо передбачається відвідувати заміський будинок раз на тиждень, а то й рідше, варто зупинитися на повітряному опаленні.

Попередній матеріал
Наступний матеріал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Посилання в коментарях будуть вільні від nofollow.

Останні матеріали