Кава в дієтиці: вибираємо між ароматизованою та зеленою кавою

Відомий вислів «На війні всі засоби хороші» цілком підходить і до прагнення скинути зайві кілограми. Якщо ви вирішили схуднути, то одних спортивних занять та активного способу життя недостатньо. Потрібно змінювати план харчування.

Сучасні дієтологи все частіше рекомендують включати в раціон кави, особливо зелену. Річ у тому, що в її складі міститься безліч різних хімічних речовин і сполук, що сприяють спалюванню жиру.

Жироспалююча дія кави

Мелена кава зі смаком "Ірландський крем" 0,5 кгНе секрет, що люба смачна кава багата на кофеїн (крім безкофеїнових сортів звичайно). Ця натуральна речовина включена до складу багатьох препаратів для схуднення. У результаті досліджень з’ясувалося, що він прискорює метаболічні процеси на 3-11%. Також досліди показали, що кофеїн успішно розщеплює тригліцериди (тобто жирові молекули) та позитивно впливає на швидкість їх виділення у кровотік (виведення з організму).

У 100 грамах ароматизованої кави міститься приблизно 40 мг кофеїну. Але цей показник може змінюватись в залежності від конкретного кавового сорту. Наступним у нашому невеличкому огляді активним жироспалюючим речовиною є хлорогенова кислота. До речі, в зеленій каві її набагато більше, адже вона не проходить стадію обсмажування. Ця кислота не дає розщеплюватись глікогену, через що організм, щоб отримати джерело швидкої енергії, змушений спалювати жир. Крім цього, хлорогенова кислота приносить ще деяку користь організму.

  1. Антиоксидантний ефект (профілактика онкологічних захворювань, уповільнення процесів старіння на клітинному рівні).
  2. Гепатопротекторна дія (захист печінки).

Порівняння двох видів

Зелена кава для схуднення працює трохи краще, ніж ароматизована. Давно помічено, що її вживання притупляє апетит. Саме тому дієтологи рекомендують пити її перед їжею (хвилин за 10-15). Зниження почуття голоду дозволить з’їсти за столом менше їжі. Також вона має деякі сечогінні здібності, що теж добре для схуднення:

  • зниження ваги;
  • виведення зайвої води з організму;
  • видалення набряків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Tesla China планирует осуществить более 80 тысяч поставок в этом месяце

Кава зелена мелена з кардамоном (для схуднення)Статистика показує, що включення зеленої кави до раціону допомагає скинути до 5 кг на місяць. Підсумовуючи, можна сказати, що обидва варіанти хороші, якщо ви вирішили стежити за власною вагою. Але зелені сорти виграшніші, оскільки не проходять термічну обробку. Завдяки цьому в їхньому складі зберігається більше корисних речовин.

Ароматичні сорти мають найкращий смак. Кофеїн у їхньому складі робить людину активнішою та енергійнішою, завдяки чому витрачається більше калорій. В результаті наукових досліджень з’ясувалося, що така кава на деякий період прискорює жироспалювання на 10-15%.

Попередній матеріал
Наступний матеріал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Посилання в коментарях будуть вільні від nofollow.

Останні матеріали