Гідрометеорологи фіксують рекордно гарячу Десну і «тропічні» ночі

 

Гідрометеорологи фіксують рекордно гарячу Десну і «тропічні» ночі

У Чернігові вода в річці Десна прогрілася до 28,6° С, чого в межах міста не спостерігалося десятки років.

Про це овідомила начальниця відділу гідрології Чернігівського обласного центру з гідрометеорології Тетяна Полевик.

“У період з 1950 року по 2015 найвища температура води в Десні була 28°. Цей максимум фіксувався в липні 1999 та 2001 років. Зараз, як бачимо, температура ще вища – 28,6°”, – сказала гідролог.

Вона додала, що за межами Чернігова річка місцями бувала й теплішою. Зокрема, 2015 року в с. Макишин Городнянського району вода в обмілілій Десні прогрівалась і до 30°.

Минулого тижня Чернігівський обласний центр з гідрометеорології у Фейсбуці повідомив про черговий липневий температурний рекорд у Чернігові й «тропічну» ніч із температурою повітря 20,8°.

“Ніч вважається тропічною, якщо температура повітря протягом усієї ночі не опускається нижче 20° тепла за Цельсієм”, – пояснили фахівці.

За даними метеорологів, відтоді, з 16 по 19 липня майже всі ночі в Чернігові були «тропічними». Як повідомила агентству черговий синоптик, уночі 18 й 19 числа найнижча нічна температура в обласному центрі теж становила 20°С.

Щодо порогу «тропічності», то відповідна інформація, пояснила співрозмовниця, була знайдена її колегою на сайті Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського. Чернігівські фахівці цього питання не вивчали.

14 липня спека у Чернігові перекрила абсолютний максимум температури повітря цього місця, який утримувався 70 років, і досягла майже 34°.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Tesla Model Y - производство автомобилей под Берлином сделает автомобиль более доступным
Попередній матеріал
Наступний матеріал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Посилання в коментарях будуть вільні від nofollow.

Останні матеріали