Де з Вас можуть вимагати прописку, якщо ви – переселенець.

Де з Вас можуть вимагати прописку, якщо ви – переселенець.

Загальновідомий факт, що зараз в Україні внутрішньо переміщені особи – явище дуже розповсюджене. І для них питання прописки стоїть гостро, оскільки офіційна реєстрація і адреса, яка вказується в довідці переселенця різні речі і носять різний правовий характер. Це інформація, яка вноситься у різні реєстри. Інформація про місце проживання – у реєстр територіальної громади, інформація про адресу з довідки переселенця – у реєстр внутрішньо переміщених осіб. Ці реєстри використовуються у різних цілях, тому і доступ до них мають різні органи і посадові особи, а також інші зацікавлені організації.

Вплив прописки на право власності

У багатьох переселенців виникає питання чи не втратять вони нерухомість на покинутих територіях, якщо вони змінять реєстрацію. Так от прописка не впливає на приватну власність на житло і ніяким чином не може впливати на втрату чи набуття права власності. Крім того, реєстри, які створені на тимчасово окупованих територіях чи там, де ведуться бойові дії зараз не працюють і жодної інформації до закінчення військового стану до них вноситись не буде. Натомість відсутність прописки у межах територіальної громади фактичного проживання суттєво впливає на можливість повністю реалізовувати свої права і обов’язки на цій території.

Прописка дає право бути членом територіальної громади

Територіальна громада – це адміністративно-територіальна одиниця в межах України (місто чи район області). Така громада має орган місцевого самоврядування і систему державних органів, які мають компетенцію адмініструвати громаду. Належність до цієї громади визначається реєстрацією місця проживання, тобто внесенням інформації про місце проживання до електронного реєстру територіальної громади. В свою чергу, адреса проживання, яка вноситься в реєстр внутрішньо переміщених осіб використовується як тимчасова інформація для обліку переселенців, здійснення державної допомоги та для соціальних цілей. Фактично переселенці не являються членами територіальної громади, якщо інформація про їх зареєстроване місце проживання не внесена до реєстру територіальної громади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Серійне виробництво деталей з металу: що для цього потрібно з обладнання

Вплив на реалізацію законних прав

Переселенці, які покинули місце проживання ще у 2014 році знають як позитивно офіційна реєстрація впливає на реалізацію прав і інтересів. Такими правами і інтересами можуть бути:

  • отримання освіти
  • медичні послуги
  • працевлаштування
  • отримання дозвільної документації
  • оформлення різноманітних правових дій і т.д.

Окрім того, мати прописку – це обов’язкова вимога закону, порушення якої тягне за собою штраф. Важливо зазначити, що довідка переселенця не втрачається після зміни місця реєстрації.

Як скористатись сервісом прописки

Закон про прописку дає можливість прописатись без наявності власного житла. Для цього необхідно отримати згоду на реєстрацію від особи, яка має право власності на житлову нерухомість і має право надавати відповідну згоду. Зважаючи на те, що прописка у своєму житлі це відповідальність, як перед державою і приватними органами так і перед самим прописаним, приватні особи часто відмовляються прописувати у себе інших осіб. Тому існує відповідний сервіс. Такий сервіс надається професійними спеціалістами, які мають для цього необхідні ресурси і беруть на себе всю відповідальність. Вони допоможуть підготувати документи для прописки та супроводжують саму процедуру реєстрації, а також надають всі інші необхідні послуги, які можуть прямо чи опосередковано відноситись до реєстрації місця проживання.

Попередній матеріал
Наступний матеріал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Посилання в коментарях будуть вільні від nofollow.

Останні матеріали