Site icon POLITEKA

Облаштування теплиці: поради агронома

У відкритому ґрунті складно виростити добрий урожай теплолюбних культур. Томати, перці, огірки, баклажани, кавуни та дині можна вирощувати у відкритому грунті, але в теплиці кількість та якість плодів буде на порядок вищою. Теплиця https://novateplica.com.ua/uk/ дозволяє продовжити період вирощування, отримати більш високий та ранній урожай овочів у порівнянні з відкритим ґрунтом. Тому з облаштуванням теплиці треба бути уважним: правильно вибрати конструкцію теплицю, встановити її на потрібному місці, підготувати ґрунт та умови для вирощування улюблених овочів.

Навіщо потрібна теплиця?

У багатьох регіонах ​​літо коротке та холодне. І якщо хтось хоче отримати ранній урожай, то без теплиць не обійтися. Теплиці потрібні й у тому, щоб розтягнути період споживання овочів на 5-6 місяців, замість 3-х. У теплицях ми отримуємо гарантований урожай теплолюбних культур — огірків, томатів, баклажанів, перців, які у відкритому ґрунті дають урожай набагато менше.

Теплиця відкриває для городника додаткові можливості:

Скільки теплиць потрібно?

Тож, можливо, є сенс купувати не одну велику теплицю, а дві-три маленькі. Це буде вигідніше економічно.

Яку теплицю придбати?

Зараз на ринку представлена ​​величезна кількість різноманітних теплиць. Але насправді, на жаль, виробники випускають зручні теплиці не для людей, а для свого виробництва. Найчастіше у продукції не передбачені вимоги рослин.

На що ж насамперед треба звернути увагу при покупці теплиці:

Провітрювання у теплиці

Основна проблема власника теплиці – провітрювання. Навіть при покупці сучасних теплиць потрібно враховувати цей момент.

Автоматичне провітрювання теплиці

Момент автоматизації дуже важливий для тих, хто буває на дачі тільки у вихідні, і не має можливості все літо сидіти біля теплиці — відкрити її.

Чим більша площа теплиці, тим більша площа провітрювання, і в ідеалі має наближатися до 20%. Тільки при такому співвідношенні ми можемо легко регулювати температурний режим у теплиці, створюючи найбільш сприятливі умови для росту рослин.

Провітрювання томатів у теплиці

Провітрювання огірків у теплиці

Провітрювання теплиці з полікарбонату

Розміри теплиці

Важливими є і габарити теплиці. Я завжди раджу робити теплицю більшого розміру. Чим габаритніша споруда, тим краще, тому що в маленьких теплицях рослини ростуть повільно. Чим вище рослина піднімається в теплиці, тим гірші для неї умови. Знижуються шанси здобути врожай. Тому що раніше зав’яжуться плоди у нижній частині рослини, то краще.

У великих теплицях:

У маленьких теплицях:

Каркас для теплиці

Зараз можна вибрати каркас із оцинкованого профілю, з металевої труби, з дерева. Насамперед, теплиці повинні витримувати вітрове та снігове навантаження. У снігових регіонах «перезимовують» лише ті теплиці, які мають гарний міцний каркас. Плюс до всього овочівникам доводиться вживати додаткових заходів восени, щоб теплиця вистояла під вагою снігу та силою вітру.

Найбільш міцними вважаються теплиці із квадратного профілю .

Покриття теплиць

Як надійне покриття теплицям можуть служити:

Теплиці із плівки

Стабільний для теплиці

Повітряно-бульбашкова плівка

Армована плівка

Теплиці з полікарбонату

Щодо полікарбонату — він має і плюси, і мінуси. Головна перевага – його не потрібно знімати на зиму.

Полікарбонат дуже вимогливий до рівня каркасу. Навіть за невеликих перекосів каркаса листи полікарбонату можуть деформуватися, що призводить до зниження терміну його служби.

Теплиці зі скла

Конструкція теплиць

Конструкція теплиць – зі знімним або герметично закритим верхом – впливатиме на структуру ґрунту, термін експлуатації та якість урожаю в теплиці.

Теплиці зі знімним верхом
Хороший варіант, коли боки в теплиці зроблені стаціонарно, а знімний верх.

Закриті теплиці

Теплиця своїми руками

Якщо ви вирішили будувати теплицю самостійно, слід враховувати властивості будівельних матеріалів.

Облаштування теплиці

Щоб правильно облаштувати теплицю на ділянці, її потрібно встановити на правильному місці, подбати про ґрунт та підготувати грядки.

Місце для теплиці

Часто, вклавши гроші в придбання теплиці, люди встановлюють її на якомусь «непоказному» місці, в тіні. Тим часом, теплиці має відводитися найкраще місце на ділянці, тоді й урожай буде відповідним.

Орієнтація теплиці на всі боки світла

Тому при посадці рослин у теплиці, орієнтованій із заходу на схід, необхідно враховувати висоту рослин. Ближче до освітленої, південної частини саджаємо нижчі, а до далекої, північної — вищі.

Ґрунт для теплиці

Те, наскільки якісний ґрунт у теплиці, — для врожаю одна з найважливіших умов. Грунт для теплиці відіграє навіть більшу роль, ніж правильне розташування.
Зазвичай ми вирощуємо овочі на тій землі, де поставили теплицю, адже ця земля може бути поганої якості – важка, холодна.
Як я завжди наголошую на лекціях: урожай будь-якої культури буде хорошим тоді, коли ви доведете ґрунт у теплицях до ідеалу. Я завжди порівнюю її з ґрунтом, який готується під розсаду.

Як зробити грядки в теплиці

Важливий момент для теплиць — щоб ґрунт на грядках навесні був вищим над рівнем ґрунту в проходах не менше ніж на 20 см:

Наприклад, підняття грядки на 15 сантиметрів дає випередження “стандартних” термінів вегетації на 1-2 тижні.

Влітку, звичайно, це стане мінусом — земля інтенсивно втрачатиме вологу, але така проблема легко вирішується мульчуванням ґрунту.

Володіння теплицею ще не означає, що ви гарантовано виростите врожай. Це лише одна із складових частин вашого успіху. Все залежить від майстерності городника.

Exit mobile version